Piece elektryczne do sauny – cena

Piece elektryczne do sauny – cena

Sauna tradycyjnie opalana jest piecem na drewno, jednak wraz z biegiem czasu i z tym, jak współcześni użytkownicy mocno cenią sobie komfort – piece elektryczne do sauny stały się niemalże standardem. Wraz z odpowiedzią na potrzeby rynku, jak to zwykle bywa zaczęły się pojawiać zarówno mniej, jak i bardziej budżetowe opcje.

Dzisiaj każdy może więc sobie pozwolić na zakup takiego pieca do sauny, bowiem ceny zaczynają się już od 500 zł, ale rozstrzał jest bardzo duży, bowiem i modeli za 10 tysięcy nie brakuje. Na co zatem oprócz ceny zwrócić uwagę przy wyborze, a jeśli głównie cena – to na co w jakim budżecie można liczyć? Spróbujmy przyjrzeć się odpowiedziom!

Dobry piec elektryczny do sauny – jak go znaleźć?

Przede wszystkim, tak jak wspominano powyżej – cena nie może być głównym wyznacznikiem. Z drugiej strony, nie można być totalnym ignorantem, dać sobie limit i widzieć, co można za niego otrzymać, pamiętając jednak o głównych parametrach wyboru pieca którymi są:

  • moc pieca (im większa – tym mniejsze zużycie energii)
  • rodzaj sauny (parowa, hybrydowa czy chińska)

Nie można też zapominać o tym, że sauny ze szklanymi ścianami to te o większym zapotrzebowaniu energetycznym.

Piece elektryczne do sauny – co za jaką cenę?

Zgodnie z obietnicą – krótki przegląd tego, czego można się spodziewać przy zakupie saun w pewnych widełkach cenowych.

Piece do małych saun – 1000 – 2000 zł

Mała sauna to niekoniecznie mały wydatek, choć już za 1000 zł można kupić dość wydajny model. W tej cenie możemy liczyć na kompaktowy kształt i wydajność, ale niekoniecznie będzie to najtrwalszy i najbardziej energooszczędny model. Te parametry zdecydowanie poprawiają się, gdy damy sobie nieco większy limit – w cenach 2000 do 2500 zł można już liczyć na lepszy design i dodatkowe funkcje.

Piece do saun do 5000 zł

Jeśli jednak, ktoś może sobie pozwolić na wydanie okrągłej sumki to przy budżecie ~ 5000 zł można liczyć na naprawdę łatwe i wygodne w obsłudze modele, a do tego dużo bardziej bezpieczne. Plusem jest też dużo szybsze działanie, krótki czas potrzebny do rozpoczęcia generowania pary oczywiście niesie dodatkowe korzyści, jak na przykład oszczędności w kontekście długoterminowym. Jeśli chodzi o piece powyżej tej kwoty to jest to już jakość kierowana do większych saun, albo tych nastawionych na nietuzinkowy design i bogactwo dodatkowych funkcji.

Sklep Saunahome - logoSporo ciekawych propozycji pieców elektrycznych do saun i to na różną kieszeń można znaleźć zaglądając na stronę sklepu Saunahome. To dobre miejsce dla wszystkich osób, które chcą rozeznać się dokładnie co oznacza dobry stosunek ceny do jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *