Firma Harvia - logo

Recenzja pieca Harvia Cilindro PC70HE

Na rynku jest bardzo szeroki asortyment pieców do saun. Różnią się one między sobą przede wszystkim parametrami oraz stopniem innowacyjnych technik, które są dostępne, a także przede wszystkim ceną produktu. Piec Harvia Cilindro PC70HE to bardzo dobry model pieca do sauny, który spełni oczekiwania większości użytkowników. Polecany jest zarówno do saun mokrych, jak i suchych. Jego niewątpliwą zaletą (oprócz parametrów oraz funkcjonalności) jest bardzo przystępna cena, która sprawia, że jest on na kieszeń wszystkich zainteresowanych klientów. Mimo stosunkowo niskiej ceny spełnia on większość wymagań i jest bardzo dobrze wykonany.

Piec Harvia Cilindro PC70HE – charakterystyka

Piec Harvia Cilindro PC70HEPiec Harvia Cilindro PC70HE został wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Jego zewnętrzna obudowa została wykonana z bardzo dobrej stali nierdzewnej, co zapewnia długoletnią wytrzymałość na działanie warunków w których urządzenie pracuje. Zewnętrzna obudowa pieca Harvia Cilindro PC70HE została wykonana ze stali ocynkowanej – dostępne są dwie wersje produktu: w kolorze białym oraz czarnym. Piec prezentuje się bardzo gustownie, dlatego też sprawdzi się idealnie zarówno w warunkach domowych (na użytek prywatny), jak również w miejscach publicznych. Regulacja temperatury w piecu odbywa się za pomocą polewania kamieni wodą (można tego dokonać z każdej strony pieca oraz od góry). Na uwagę zasługuje również wygodny sposób ustawienia pieca w pomieszczeniu – piec stawia się bezpośrednio na podłodze, co nie jest związane ze skomplikowaną instalacją zamocowań oraz dodatkowymi kosztami w tym zakresie.

Warto wspomnieć, że model ten nie posiada wbudowanego sterownika – można jednak dokupić moduły sterujące i dzięki temu uzyskać jeszcze większą funkcjonalność modelu. Moc pieca to 6.8KW. Doskonale sprawdzi się do saun o niezbyt dużej powierzchni – producent zaleca, aby stosować go w pomieszczeniach o kubatorze do 10 metrów. Piec jest stosunkowo lekki (wazy jedynie 17 kg), co umożliwia jego swobodne przemieszczenie. Jest to bardzo ważne szczególnie podczas konserwacji i sprzątania sauny, ponieważ można swobodnie podczas takich czynności, piec wyłączyć oraz przenieść w bardziej dogodne miejsce. Kolejną zaletą pieca jest fakt, że producent udostępnia na swojej stronie szereg niezbędnych akcesoriów, które są dedykowane do tego modelu. Jest to z pewnością bardzo duże udogodnienie dla zainteresowanych.

Piec Harvia Cilindro PC70HE to bardzo dobry model pieca, który sprawdzi się u wszystkich mniej wymagających klientów. Jest idealny przede wszystkim do użytku domowego, ale z powodzeniem można go stosować również w małych, publicznych saunach, które są np. na osiedlowych siłowniach czy basenach. Bardzo dobry produkt w doskonałej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *